Н-розширення операцій алгебри показників для представлення недовизна-чених показників діяльності
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38180Ключові слова:
алгебра показників, недовизначенi моделі, Н-розширенняАнотація
Зважаючи на сучасні вимоги до методів управління організаційно-виробничою системою необхідний гнучкий та наглядний інструмент представлення ряду показників діяльності, в яких формулюються цілі діяльності підприємства та критерії їх досягнення.
Одним з таких інструментів являється алгебра показників з використанням Н-розширення алгебри показників. Обмеженням існуючого Н-розширення алгебри показників є відсутність можливості представлення дискретних множин значень недовизначеного показника.
В роботі представлено доповнення для Н-розширення алгебри показників, з новими типами Н-змінних та Н-операцій, що дозволяє представляти як дискретні, так і неперервні множини значень недовизначених показників при моделюванні вимог до діяльності.
Розроблене Н-розширення забезпечує представлення як точних, так і недовизначених показників, має уніфікований механізм роботи з показниками, не залежно від їх природи, реалізовує всі операції над показниками з Н-розширення, що визнюачені в алгебрі показників.
Посилання
Гриша О.В. Розширення операцій алгебри показників для управління сис-темами з неповністю визначеними показниками діяльності. // Адаптивні си-стеми автоматичного управління. – 2012. – № 21(41). – С. 29-34.
Гриша С.М. Технологічно інтелектуалізовані інформаційні системи для управління бізнесом (ІСУБ) на основі алгебри показників / Гриша С.М., Ро-дічева О.С., Приліпко Д.І. // Вісник Національного Технічного Університету «ХПІ». – 2008. – №5. – С.123-133.
Нариньяни А. С. Недоопределённость в системах представления и обработ-ки знаний//Изв. АН СССР. Техн.кибернетика. – 1986. – №5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.