Модель моніторингу подій розподілених баз даних на основі сенсорів подій
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38188Ключові слова:
моніторинг подій, розподілені бази даних, швидкість обробкиАнотація
У роботі розглянуті методи підвищення ефективності виявлення загроз в розподілених базах даних за допомогою системи моніторингу подій, яка працює на основі моделі моніторингу подій різнорідних розподілених баз даних. Дана модель передбачає три етапи обробки подій, які базуються на відповідних методах. Метод обробки подій на сервері моніторингу дозволяє обробляти матриці подій та передавати на засоби контролю функцію на основі якої приймаються відповідні рішення по підвищенню надійності.
Розроблено архітектуру моделі моніторингу подій за допомогою сенсорів подій та архітектуру самого сенсора та серверу обробки подій.
Для проведення експериментів було розроблено спеціальний програмний комплекс для дослідження кількості виявлених інцидентів та кількості невірно ідентифікованих подій. Його застосування дозволило в повній мірі виконати експерименти та підтвердити аналітичні дані експериментальними.
Посилання
Marcus Hirt, Marcus Lagergren Oracle JRockit: The Definitive Guide / Packt Publishing, 2010. – 588 с.
Teo Lachev Applied Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services / Prologika Press, 2008. – 768
Горєв А., Ахаян Р., Макашарипов С. Ефективна робота із СУБД / Питер Кому, 2006. – 704 с.
Джен Л. Харрингтон Проектування реляционних баз даних / Лорі, 2006. – 230с.
Коннор Мак Дональд Oracle. Практичні рішення / ДиаСофтЮП, 2006. – 560 с.
Мухін В.Є., Корнага Я.І. Механізми підвищення ефективності процедури мо-ніторингу безпеки в розподілених базах даних / Вісник Національного техніч-ного університету "Харківський політехнічний інститут". Збірник наукових праць. Серія: Інформатика та моделювання. / Харків: НТУ "ХПІ", 2012. – № 38., 128-135 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.