Оптимізація роботи веб-сервера для взаємопов’язаних процесів
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38190Ключові слова:
карусельна диспетчеризація, системи реального часу, взаємопов’язані процесиАнотація
Стаття присвячена питанням побудови планувальника взаємопов’язаних процесів між різними програмами. Досліджені особливості існуючих систем реального часу і їх проблеми при застосуванні до веб-серверів. Встановлена необхідність створення планувальника процесів для веб-сервера з врахуванням його особливостей, таких як наявність пов’язаних процесів та необхідність забезпечувати однакову швидкодію веб-сервера для всіх користувачів. Запропоновані критерії оцінки якості планувальника на базі середньоквадратичного відхилення часу виконання процесів від середнього значення. Накладені обмеження на тривалість виконання оптимізованих програм. На основі алгоритму «карусельної диспетчеризації» побудована оптимальніша система планування процесів з врахуванням оцінок якості і обмежень, яка не допускає переривання пов’язаних процесів та затримки їх виконання менш пріоритетними завданнями. Перевірена її працездатність на простому прикладі.
Посилання
Климентьев К.Е. Системы реального времени / Климентьев К.Е. – Самара, 2008. – С. 21-22.
Егоров. В.Ю. Новые подходы к диспетчеризации задач в операционных системах. / В.Ю. Егоров // Известия высших учебных заведений. Поволжский регион. Технические науки. – 2008 – Вып. 2
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.