Огляд систем виявлення атак в мережевому трафіку
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38193Ключові слова:
інформаційна безпека комп'ютерної мережі, засоби моніторингу комп'ютерних атакАнотація
Розглядаються існуючі засоби моніторингу комп'ютерних атак, що здатні реалізовувати виявлення вразливостей у мережах в автоматичному режимі. Дано короткий огляд сучасних технологій та наведено основні принципи побудови систем виявлення атак. Проаналізовано доцільність використання таких систем для конкретної мережі.
Посилання
Грайворонський М.В., Новіков О.М. Безпека інформаційно-комунікаційних систем / М.В. Грайворонський – К.: Видавнича група BHV, 2009 – 608с.
Шаньгин В.Ф. Защита компьютерной информации. Эффективные методы и средства / В.Ф. Шаньгин – М.: ДМК Пресс, 2010 – 544с.
Ленков С.В. Методы и средства защиты информации: в 2 т. / С.В. Ленков, Д.А. Перегудов, В.А. Хорошко – К.: Арий, 2008 – Т. 2: Информационная безопасность, 2008 – 344с.
Обзор механизмов реализации и обнаружения атак [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://comp-bez.ru/?p=778
Радченко М.М. Аналіз системи виявлення вторгнень та комп’ютерних атак / М.М.Радченко, О.І.Іванов, С.І.Прохорський, К.К.Мужеський Междисциплинарные исследования в науке и образовании, 2013. – 379с.
Юдін О.К. Захист інформації в мережах передачі даних / О.К.Юдін, Г.Ф. Конахович, О.Г. Корченко / Підручник МОН України. – К.: Видавництво DIRECTLINE, 2009.-714с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.