Вибір моделі прогнозування електроспоживання при вирішенні задачі оперативного добового планування поставок електроенергії на оптовому ринку
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38194Анотація
Робота присвячена проблемі вибору моделі прогнозування электроспоживання при рішенні задачі оперативного добового планування постачань електроенергії на оптовому ринку. Формулюється місце і взаємозв'язки задачі прогнозування в технологічному процесі прийняття рішень з планування постачань електроенергії, а також вимоги, що висуваються до моделей прогнозування. Докладно розглядається використання генетичного алгоритму, штучних нейроних сіток, регресійного аналізу, методу групового врахування аргументів для задач прогнозування нестаціонарних процесів з неоднорідними випадковими величинами. Аргументується вибір штучних нейроних сіток і методу групового врахування аргументів для прогнозування процесів виробництва і споживання електроенергії.
Посилання
Батищев Д.И. Оптимизация многоэкстремальных функций с помощью
генетических алгоритмов/Д.И. Батищев, С.А. Исаев//Сборник статей ВГТУ.- 1997.
Борукаев З.Х. Подход к построению компьютерных моделей для оперативного (суточного) планирования поставок электрической энергии в условиях оптового рынка. Часть 1. Формулировка задачи/
З.Х. Борукаев, К.Б. Остапченко, О.И. Лисовиченко//Моделювання та інформаційні технології: Зб.наукових праць/ІПМЕ НАН України.- Київ, 2012.- Вип.63.- С.192-199.
Борукаев З.Х. К вопросу о создании комплексной системы прогнозирования электрической нагрузки/З.Х. Борукаев//Зб.науков.праць: Інститут проблем моделювання в енергетиці/ІПМЕ НАН України.- Київ, 2006.-Вип.№33.- С.69-76.
Бэнн Д.В. Сравнительные модели прогнозирования электрической нагрузки/Д.В. Бэнн, Е.Д. Фармер.- М.:Энергоатомиздат, 1987.- 200с.
Дрейпер Н. Прикладной регрессионный анализ/Н. Дрейпер, Г. Смит.- М.: Издательский дом «Вильямс», 2007.- 912с.
Ивахненко А. Г. Индуктивный метод самоорганизации моделей сложных систем/А.Г. Ивахненко.- Киев: Наук. думка, 1981.- 296с.
Ивахненко А.Г. Самоорганизация прогнозирующих моделей/А.Г. Ивахненко, Й.А. Мюллер.- K. : Технiка, 1985.- 223с.
Круглов В.В. Нечеткая логика и нейронные сети/В.В. Круглов, М.И. Дли, Р.Ю. Голунов.- М.:Физматлит, 2001.- 221с.
Постанова НКРЕ про затвердження Правил Оптового ринку електричної енергїі України від 12 листопада 1997 року №1047а із змінами і доповненнями, внесенними постановами НКРЕ станом на 1 січня 2011р.
Порядок складання прогнозного фізичного балансу електричної енергії Об`еднаної енегетичної системи України та прогнозного балансу ії купівлі–продажу в Оптовому ринку електричної енергії України на наступний розрахунковий місяц//Наказ Міністерства палива та енергетики України №246 від 13.05.2009р.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.