Робастне керування з еталонним регулятором виходу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38196Ключові слова:
математична модель, робастна система, змінні стану функції чутливостіАнотація
Робота присвячена використанню методів, що базуються на адаптивному або робастному підході при побудові систем керування з нечітко визначеними математичними моделями та неповною апріорною інформацією. Описуються методи з застосуванням системи керування з компенсаційною адаптацією на основі дуального спостерігаючого пристрою, що забезпечує властивості робастності, коли можуть змінюватись по невідомому закону параметри системи. Робастність визначається функцією чутливості. Наводяться результати експериментальних досліджень перехідних процесів у таких системах керування за різних умов. Робастні системи керування з дуальним спостерігачем показали нечутливість при параметричній невизначеності і інваріантність при впливі неконтрольованих завад у широкому діапазоні.
Посилання
Принцип инвариантности и условия его применения при расчете линейных и нелинейных систем/ Петров Б.Н.// Труды I Конгресса ИФАК, т. 1, 1960.
Оптимальні і адаптивні системи автоматичного керування: Навчальний посібник./ Тютюнник А.Г.// Житомир: ЖІТІ, 1998. – 512 с.
Системи автоматичного керування з еталоном – спостерігачем / Шпіт С.В., Янцеловський С.Г., Ткаченко О.І. // Адаптивнісистеми автоматичного управління. -2008-№12(32).- с. 145 – 151.
Автономна багатомірна система керування з еталонами – спостерігачами/ Шпіт С.В., Семчишин А.В. // Адаптивнісистеми автоматичного управління. -2009 - №13(33).- с. .
Дуальнийспостерігач в системах автоматичного керування/ Шпіт С.В. // Адаптивнісистеми автоматичного управління. -2009 - №14(34).- с. .
Дослідження систем керування при неповній апріорній інформації / Шпіт С.В. // Адаптивнісистеми автоматичного управління. -2012 - №21(40).- с. .
Дуальний спостерігач як компенсатор неконтрольованих збурень / Шпіт С.В. // Адаптивнісистеми автоматичного управління. -2012 - №20(40).- с. .
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.