Технологія розподіленої обробки даних і додатків з використанням динамічно інтерпретованих метамоделей
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.24.2014.38199Анотація
Стаття присвячена розробці нової технології, архітектури та відповідних програмних засобів обробки даних розподілених інформаційних систем, компоненти додатків і дані яких розташовані в мережах різних організацій або компаній, що утворюють гетерогенне середовище. Для цього пропонуються спеціальні нові компоненти - брокери обробки і управління, прикладна віртуальна машина, що включає спеціалізований сервер Impress і СУБД MongoDB, які використовують програмні засоби динамічного зв'язування компонентів і динамічного побудови моделей на базі інтроспекції компонентів і методиках метапрограмування.
Розглядаються проблеми інтеграції багатьох компонентів, що включають системне і прикладне програмне забезпечення, яке створене в різний час, на різних платформах і з застосуванням різних архітектурних підходів . Показано, що в архітектурі з динамічною інтерпретацією, прикладні модулі отримують модель разом з даними, але кешують її в оперативній пам'яті для зменшення обсягу переданих даних і що застосування методів метапрограмування та динамічної інтерпретації метамоделей предметної області суттєво підвищує рівень абстракції прикладного коду, і сприяє зменшенню синтаксичних конструкцій.
Посилання
Эпштейн А. Асинхронная передача сообщений с помощью MSMQ «Windows IT Pro», № 08, 2002,- [Электронный ресурс].– Режим доступа: http://www.osp.ru/win2000/2002/08/175133/
Шемсединов Т.Г. Слой ИС с динамической интерпретацией метаданных. [Электронный ресурс].– Режим доступа:
http://blog.meta-systems.com.ua/2011/01/blog-post_28.html
Стенін О.А. Розробка фізичних і логічних метрик в задачі багатокритеріальної оптимізації інформаційного навантаження при структуризації корпоративного центру даних.//Стенін О.А., Тимошин Ю.А., Шемсединов Т.Г., Шуст С.О. Адаптивні системи автоматичного управління - Дніпропетровськ: ДНВП Системні технології, 2009-Вип.12(32).-С.86-91
Боркус В. Методы и инструменты интеграции корпоративных приложений: Отчет/ RC Group.– М.: RC Group, 2006.– 13 с.
Аткин А., Интеграция ИТ: основные понятия и технологии. 2009г.[Электронный ресурс].- http://www.citcity.ru
Taylor John. Thoughts from the Integration Consortium: Enterprise Information Integration: A New Definition (Вести из Консорциума по интеграции. Интеграция корпоративной информации – новое определение). [Электронный ресурс].– Режим доступа: http://www.dmreview.com/article_sub.cfm?articleId=1009669.
Зауфер Гюнтер. Шаблоны для информационного сервиса (03.08.2007). //Гюнтер Зауфер, Мэй Сельваж, Эойн Лейн, Билл Мэтьюс.[Электронный ресурс].– Режим доступа: http://www.osp.ru/win2000/2002/08/175133/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.