Визначення моменту завершення навчання експерта-аналітіка послідовним аналізом локальних оцінок
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.25.2014.38813Ключові слова:
експерт-аналітік, ступень навченості, статистичні оцінки, діапазон розсіюванняАнотація
У даній статті наведена статистична оцінка навченості експерта-аналітика. Незалежно від прийнятої стратегії навчання процес навчання завжди зводиться до послідовного пред'явлення експерту, якого навчають, завдань, багаторазове вирішення яких призводить до появи у нього відповідних навичок з дозованим впливів на об'єкти аналізу і контрольну апаратуру, що обумовлює доцільність застосування методів послідовного аналізу. У міру набуття досвіду дії учня експерта характеризуються деяким ступенем статистичної стійкості, що є основою для формування оцінки ступеня навченості експерта-аналітика. Наведений аналіз заснований не на оцінці середніх значень досліджуваних величин, як це зазвичай проводиться, а на оцінці характеристик їх розсіювання, що більш точно відображає ступінь ідентичності дій експерта-аналітика при багаторазовому виконанні тестових завдань.
Посилання
Таможенный кодекс Украины.
Принципы построения эффективных обучающих процедур в АОС / Иванова Е.В., Ткач Г.М., Стенин А.А. // сб.: Вестник Житомирского технологического института, №13, 2000. – с. 203 – 206.
Построение обучающей процедуры и определение условий обученности эксперта аналитической лаборатории / Е.Ю.Мелкумян, С.А.Стенин // Міжвідомчий науково-технічний збірник. Системні технології, Дніпропетровськ, 2012. №1(78) С.178-182 .
Технические эргатические системы (синтез эргаматов) / под общей редакцией В.В. Павлова. – Киев: «Вища школа». – 1997. - 344с.
Метод независимой статистической проверки согласованной работы экспертной комиссии / Стенин С.А., Губский А.Н. // сб.: Адаптивные системы автоматического управления. Днепропетровськ. 2012. - №21(41). - с. 100-104.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.