Оптимізація розподілення навантаження на бездротову мережу в офісній інфраструктурі компанії
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.25.2014.38823Ключові слова:
бездротова технологія передачі даних, Wi-Fi, VLAN, безшовний роумінг, корпоративна мережа, оптимізаціяАнотація
В статті розглядаються методи оптимізації розподілення навантаження на бездротову мережу в офісних комплексах. Представлено три основні критерії, за якими можна проводити оптимізацію, і запропоновано поєднати їх в єдиний комплекс. Такими критеріями є обмеження пропускної здатності точок доступу, створення зон безшовного роумінгу та врахування робочого графіку працівників та інших клієнтів установи. Показано, що останній критерій накладає відповідні обмеження на обидва попередніх. Також враховуються дані аналізу територіального використання точок доступу працівниками компанії протягом часу спостереження.
Комплексна оптимізація стає можливою завдяки використанню статистичних даних, що отримуються завдяки спостереженню протягом певного нетривалого часу від кількох тижнів до місяця за відповідними точками доступу щодо їх навантаження та забезпечення пріоритетності доступу визначеним в мережі групам клієнтів.
Посилання
Жуков І. А. Дослідження пропускної здатності гібридних бездротових мереж /Жуков І. А., Дворська Л. О. //Науковий журнал «Наукоємні технології». – 2009. – № 1. – С. 36 – 40.
Что такое VLAN? [Електронний ресурс] / Сергій Касян // Бібліотека порталу «Технотрейд». – 2013. – Режим доступу до ресурсу: http://www.technotrade.com.ua/Articles/what_is_vlan.php
Бесшовный роуминг Wi-Fi [Електронний ресурс] / Антон Винокуров // Енциклопедичний сайт «Habrahabr». – 2014. – Режим доступу до ресурсу: http://habrahabr.ru/post/185138/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.