Семантична узгодженість мультимедійного середовища комп’ютерно-інтегрованого комплексу засобів дистанційно-віртуального навчання
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.25.2014.39194Ключові слова:
мультимедійне середовище, семантична узгодженость, навчальний процес, мультимедійні засоби подання навчальної інформаціїАнотація
Наведено підхід до формування мультимедійного середовища з реалізацією принципів семантичної узгодженості як навчально-науково-методичних об’єктів навчального процесу, так і мультимедійних засобів комп’ютерних технологій відображення і подання навчальної інформації. Розглянуто принципи узгодженісті на різних етапах створення мультимедійних навчаючих комплексів. Запропоновано методи та способи усунення виникаючих протиріч в семантичних характеристиках зв’язаних об’єктів при формуванні або переформатуванні мультимедійного середовища під нові або споріднені навчальні дисципліни, а в подальшому – створювати умови для використання оболонки мультимедійного середовища для забезпечення можливості автоматизованого формування семантично-узгодженого КІКЗ ДВН під будь-які навчальні дисципліни.
Посилання
Ямпольський Л.С. Гнучкі комп’ютеризовані системи: проектування, моделювання і управління: підруч. для студ. дищ. давч. дакл. / Л.С. Ямпольський, П.П. Мельничук, Б.Б. Самотокін, М.М. Поліщук, М.М. Ткач, К.Б. Остапченко, О.І. Лісовиченко. – Житомир: ЖДТУ, 2005.–680 с.
Ямпольський Л.С. Гнучкі комп’ютерно-інтегровані системи: планування, моделювання, верифікація, управління: підруч. для студ. дищ. давч. дакл. / Л.С. Ямпольський, П.П. Мельничук, К.Б. Остапченко, О.І. Лісовиченко. – Житомир: ЖДТУ, 2010. – 786 с.
Ямпольський Л.С. Системи штучного інтелекту в плануванні, моделюванні та управлінні: підруч. для студ. дищ. давч. дакл. / Л.С. Ямпольський, Б.П. Ткач; О.І. Лісовиченко. – К.: ДП «Вид. Дім «Персонал», 2011. – 544 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.