Метод виділення профілей хвилястості та шорсткості профілограм ме-талевих поверхонь за допомогою вейвлет-перетворення
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45498Ключові слова:
вейвлет-перетворення, розділення сигналу, оптимальна деком-позиція сигналу, профілограма, оцінка якості обробки поверхніАнотація
Запропоновано метод діленіації сигналу складної форми на незалежні компоненти. При розробці метода в якості методів дослідження використані: математичний апарат вейвлет-перетворення, методи теорії інформації та методи математичної статистиці. Розроблений метод застосовано до вирішення задачі виділення профілей хвилястості та шорсткості профілограм металевих поверхонь і показана його ефективність. Метод відрізняється тим, що не використовує зіставлення із базою еталонів зразків, але використовує критерій мінімізації сумарної ентропії вейвлет-коефіцієнтів обох компонент сигналу при визначенні оптимального рівня декомпозиції сигналу. При реалізації даного методу використовується також відновлення сигналу за апроксимуючими вейвлет-коефіцієнтами оптимального рівня декомпозиції сигналу при визначенні компонент сигналу.
Посилання
Захаров В.И. Взаимозаменяемость, качество продукции и контроль в машино-строении / В.И. Захаров. – СПб.: Машиностроение, 1990. – 302 с.
ГОСТ 2789-73. Шероховатость поверхности. Параметры и характеристики. – Взамен ГОСТ 2789-59; введ. 01.01.75. – М.: Госпотребстандарт, 1975. – 7 с.
ДСТУ 25142-2009. Шероховатость поверхности. Термины и определения. – Взамен ГОСТ 25142-82; введ. 01.02.2009.–К.:Госпотребстандарт, 2009.–22 с.
ISO 468-1982. Surface roughness — Parameters, their values and general rules for specifying requirements. – intr. 01.01.1982. – Switzerland: ISO Central Secretariat. 1982. – 4 p.
Coifman R.R. Entropy-based algorithms for best basis selection / R.R. Coifman, Wickerhauser M.V.// IEEE Trans. on Inf. Theory.– 1992.–Vol. 38(2).–P.713-718.
Дубровин В.И. Исследование изменений энтропии и энергии на этапах деком-позиции сигнала / В.И. Дубровин, Ю.В. Твердохлеб // Радиоэлектроника, ин-форматика, управление. – 2013. – № 2. – С. 54-58.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.