Мультиагентне середовище моделювання задач диспетчеризації автономних транспортних модулів на основі нечіткої логіки
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45501Ключові слова:
нечітка логіка, система нечіткого виведення, мультиагентна система, диспетчеризація, автономний транспортний модуль, гнучка виробнича системаАнотація
Автономні транспортні модулі (АТМ) зазвичай застосовуються для переміщення об’єктів виробництва у гнучких виробничих системах (ГВС). Диспетчеризація АТМ полягає у призначенні транспортного модуля для переміщення, що базується на доступності АТМ і об’єктів виробництва. Через складність виробничого середовища значно зростає навантаження на централізовану систему диспетчеризації. Для роботи у таких складних середовищах було розроблено модель диспетчеризації на основі мультиагентної системи (МАС). Запропоновано метод диспетчеризації АТМ у ГВС на основі системи нечіткого виведення. Даний метод покликаний підвищити продуктивність раніше розробленої системи диспетчеризації на основі МАС за рахунок зменшення часу переговорів між інтелектуальними агентами.
Посилання
Гнучкі комп’ютеризовані системи: проектування, моделювання і управління / Л.С. Ямпольський, П.П. Мельничук, Б.Б. Самоткін, М.М. Поліщук, М.М. Ткач, К.Б. Остапченко, О.І. Лісовиченко. – Житомир: ЖДТУ, 2005.–680 с.
Мультиагентне середовище моделювання задач диспетчеризації автономних транспортних модулів / Л.С. Ямпольський, С.О. Дьяков. – АСАУ, 2013 № 2(23). – с. 9-17.
Multicriteria meta-heuristics for AGV dispatching control based on computational intelligence / D. Naso and B. Turchiano. – 2005. – pp. 208–226.
Adaptive genetic fuzzy, predictive and multiobjective approach for AGVs dispatching / O. Morandin Jr, V. F. Carida, E. R. R. Kato, and C. C. M. Tuma. – Industrial Electronics Conference, 2011. – pp. 2317–2322.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.