Визначення параметрів регуляторів у задачах квадратичного оптимального управління стану лінійних динамічних об'єктів
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45508Ключові слова:
об'єкт управління, змінні стану, алгоритм управління, критерій якості управління, оптимальний регулятор, диференціальні рівняння, алгебраїчні рівняння, компромісні рішенняАнотація
У статті запропоновано метод визначення параметрів регуляторів для вирішення задач квадратичного оптимального управління станом лінійних динамічних об'єктів. Метод синтезований безпосередньо шляхом мінімізації критерію якості за параметрами регулятора при відомій структурі останнього. Запропонований метод дозволяє звести порядок загальної системи диференціальних рівнянь до розмірності об'єкта управління, а також полегшити процес вибору компромісних рішень задач синтезу алгоритмів управління, що задовольняють вихідні вимоги Споживача системи до якості процесу управління і витраті енергії на управління. Метод дозволяє вирішити задачу управління змінними стану без необхідності формалізації задачі у вигляді одного загального інтегрального виразу. Метод дозволяє також вирішити відповідні задачі на умовний екстремум. У статті наведено демонстративний приклад запропонованого підходу, що дозволяє виявити суть і переваги останнього.
Посилання
Кику А.Г., Шейко В.Ю. Выбор параметров квадратичных критериев в задачах оптимального управления линейными объектами. / А.Г. Кику, В.Ю. Шейко // Межведомственный научно-технический сборник «Адаптивные системы автоматического управления». – 2012. – № 20(40).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.