Тестування рівня безпеки протоколу IPv6
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45519Ключові слова:
комп’ютерна мережа, рівень безпеки, вразливості, тестування рівня безпеки, протокол ICMPv6, протокол IPv6Анотація
Стаття присвячена дослідженню рівня безпеки протоколу мережевого рівня IPv6. Проведено пошук наявної на сьогоднішній день інформації про реалізацію безпеки протоколу IPv6, що спирається на досвід використання IPv4. Здійснено аналіз та класифікацію виявлених атак та вразливостей.
Організована тестова лабораторія дає можливість в повній мірі виконати моделювання мережі потрібної конфігурації, а у поєднанні із утилітою для створення та редагування мережевих пакетів, дозволяє перевірити поведінку обладнання під час різних мережевих атак.
Вразливості, виявлені в ході дослідження, перевірено на базі cisco IOS та juniper junOS. Якість інструментів по усуненню цих недоліків унеможливлює проведення розглянутих мережевих атак.
Посилання
IPv6 Readiness in the Communication Service Provider Industry. An Incognito Software Report, April 2014, 18 p.
Santosh Naidu P1, Amulya Patcha, IPv6: Threats Posed By Multicast Packets, Extension Headers and Their Counter Measures. IOSR Journal of Computer Engineering (IOSR-JCE), Nov. - Dec. 2013, 66-75 p.
T. Narten, E. Nordmark, W. Simpson, H. Soliman, Neighbor Discovery for IP version 6 (IPv6). Specification. RFC 4861, September 2007
Gabi Nakibly Michael Arov “Routing Loop Attacks using IPv6 Tunnels”- 7 USENIX Association Berkeley, CA, USA, 2009, 7 p.
Sander Degen, Arjen Holtzer Testing the security of IPv6 implementations - Nederland’s, March 2014, 42 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.