Оптимізація словника ознак розпізнавання системи керування, що навчається
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63448Ключові слова:
інформаційно-екстремальна інтелектуальна технологія, оптимізація, словник ознак, система підтримки прийняття рішень, послідовна спадна селекція, випадковий пошукАнотація
Запропоновано у рамках інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології аналізу даних, що грунтується на максимізації інформаційної спроможності здатної навчатися системи підтримки прийняття рішень, категорійну модель і алгоритм оптимізації словника ознак розпізнавання. Як критерій оптимізації застосовано модифікацію ентропійного критерію Шеннона. Селекція словника ознак розпізнавання здійснювалася за схемами послідовної спадної селекції, випадкового пошуку і випадкового пошуку з адаптацією. Запропонований алгоритм навчання системи з оптимізацією словника ознак розпізнавання реалізовано на прикладі керування технологічним процесом вирощування сцинтиляційних монокристалів з розплаву.
Посилання
Кузьмин И. В. Оценка эффективности и оптимизация автоматизированных систем контроля и управления / И. В. Кузьмин. – М.: Сов. Радио, 1971. – 296 с.
Довбиш А. С. Основи проектування інтелектуальних систем: навчальний посібник / А. С. Довбиш.– Суми: Видавництво СумДУ, 2009.– 171 с.
Dovbysh A. S. Information-extreme algorithm for recognizing current distribution maps in magnetocardiography / A. S. Dovbysh, S.S. Martynenko, A.S. Kovalenko, N.N. Budnyk // Journal of Automation and Information Sciences .– 2011.– V. 43.– № 2.–P. 63-70.
Довбиш А.С. Інтелектуальні інформаційні технології в електронному на-вчанні / А.С. Довбиш, А.В. Васильєв, В.О. Любчак. – Суми: Видавництво СумДУ. – 2014. – 172 с.
Довбиш А. С. Оцінка інформативності ознак розпізнавання за методом функціонально-статистичних випробувань / А. С. Довбиш, І.В. Шелехов // Вісник Сумського державного університету. – 2006. – №10(94). – С. 51-58.
Сцинтилляционные монокристаллы: автоматизированное выращивание / Суздаль В.С., Стадник П.Е., Герасимчук Л.И., Епіфанов Ю.М.–Харьков: «ИСМА», 2009.–260 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.