Лінгвістичний процесор в інформаційних природно-мовних технологіях
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63457Ключові слова:
інформаційні природно-мовні технології, індивідуальна мовна система, ситуація, базова семантико-синтаксична структура, лінгвістичний процесор, природно-мовна база знаньАнотація
Сучасні інформаційні технології охоплюють широкий спектр економічної, технічної та інтелектуальної діяльності людини. Особливий клас складають інформаційні технології що орієнтовані на опрацювання природно-мовної інформації. Проте сучасний стан цих технологій, що намагаються певним чином моделювати мовленнєву діяльність людини, не зовсім задовольняє користувачів, бо класична лінгвістика, що закладається в основу таких розробок не зовсім адекватно відтворює реалії мовної організації. Запропонований інтегральний підхід більш адекватно відтворює структурний рівень мовної організації і постає плідною основою формування індивідуальної мовної системи як сукупності лінгвістичного процесора та бази знань, Презентована робота саме і пов’язується з проблемами моделювання ЛП цілого кластеру сучасних сучасних інформаційних природно мовних технологіях.
Посилання
Перцов Н.В. О некоторых проблемах современной семантики и компьютерной лингвистики // Московский лингвистический альманах, 1996, - Вып. 1, с. 9-66.
Kislenko Yuriy I. Back to Basics of speech Activity, Biologically inspired Cognitive Architecture (2014) 8, 47 69.
Гвоздев А.Н. Формирование у ребенка грамматического строя русского языка: – М.: Изд-во АПН, 1949.
Щерба Л.В. О трояком аспекте языковых явлений и эксперименте в языкознании. // Языковая система и речевая деятельность. – М., 1974.
Кисленко Ю.І. Архітектура мови (Лінгвістичне забезпечення інтелектуальних інтегрованих систем), Навчальний посібник, 1998, 343с.
Кисленко Ю.І., Черевко О.С. Категорії часу та простору в інформаційних природно-мовних технологіях //Адаптивні системи автоматичного управління №18, 2011, с.62-70.
Городецький Б.Ю. Компьютерная лингвистика: моделирование языкового общения. (Пер. с англ. /сост., ред. и вступ. ст. Б.Ю. Городецкого). - Серия "Новое в зарубежной лингвистике", Вып 24. – М.: Прогресс, 1989.- 432 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.