Оцінка якості передачі мови в IP-телефонії
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63461Ключові слова:
IP-телефонія, MOS, PESQ, R-фактор, Е-модельАнотація
Стаття призначена вибору метода оцінки якості передачі мови в мережах IP-телефонії з метою мінімізувати витрати на повторну оцінку при зміні факторів впливу.
Для рішення поставленої задачі було проведено визначення параметрів, які впливають на якість переданої мови від абонента до абонента, та визначення залежності алгоритму оцінки якості передачі мови від вибраних параметрів.
Результати: обґрунтовано вибір методу оцінки якості; складена порівняльна характеристика розглянутих методів; порівняння методів оцінки з метою знаходження оптимального методу враховує основні параметри якості, включаючи параметри мережі і терміналу; проаналізовано параметри, оцінювані при кожному з методів.
Практична значимість роботи полягає у можливості застосування методу оцінки, за допомогою якого можна враховувати затримки, що вносяться терміналом і мережею.
Посилання
Сергієнко В.С. Стиснення даних, мови, звуку і зображень в телекомунікаційних системах / Сергієнко В.С., Баринов В.В., «РадіоСофт», 2009
МСЕ-Т P.800
Росляков А.В. IP-телефонія / Росляков А.В., Самсонов М.Ю., Шибаєва И.В., Из-во «Еко-трендз», 2001г.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.