Пасивно-активний метод адаптивної локації
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63479Ключові слова:
радіолокаційна інформація, композитне покриття, резонанс, сигналАнотація
За допомогою запропонованої в статті підходу можуть бути дослідженні перспективні способи отримання інформації про сучасні літальні апарати. Сучасна техніка створюється з використанням неметалічних матеріалів у своєї конструкції. Це зрозуміло за рядом причин, основною з яких є кращі характеристики речовин, що використовуються. Існуючі підходи щодо отримання радіолокаційної інформації про такі об’єкти є непідходящими оскільки вони засновані на використанні ефектів, що протікають в металах під час їх опромінення електромагнітним НВЧ полем. Проблемою є створення умов щодо дистанційної тимчасової зміни провідних властивостей для використання викликаних ефектів у існуючих способах радіолокації. Тенденція розвитку сучасних літальних засобів полягає у використанні неметалічних композитних матеріалів у конструкції планеру. Цей напрямок суттєво знижує можливості існуючих радіолокаційних засобів по виявленню та супроводженню таких літальних апаратів. Основний недолік існуючих метолів локації літальних апаратів полягає у використанні принципу „потужного сигналу”, тобто збільшенні потужності випроміненого зондуючого сигналу для підвищення рівня віддзеркаленого від повітряного об’єкту радіолокаційного сигналу і покращення прийомних характеристик РЛС виявлення.
Посилання
Солонніков В.Г., Пархомей І.Р., Рукосуєв В.В. Аналіз можливостей щодо виявлення літаків зі штучно зниженою площею віддзеркалення. – К.: Зб. наук. пр. ННДЦ . – №5(25), 2004 р. – С.147-153
Пархомей І.Р. Літак як об’єкт радіолокації // Адаптивные системы управ-ления. – К.: Сб. НТУ «КПИ». – №3(24), 2000р. – С.26-32
Карапетьянц М.Х., Дракин С.И. Строение вещества. – М.: Высшая школа, 1978 г. – 304с.
Воскресенский Д.И., Гринев Д.Ю. Радио-оптические антенные решетки. – М.: Радио и связь, 1986 г. – 236с.
Несветей Э.А. Специальные вопросы радиоэлектроники. – К.: Изд. КНУ, 1990 г. – 416с.
Локационная системотехника/Под общ. ред. В.Б. Алмазова. – Харьков, изд. ХВУ ПВО, 1993. – 618с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.