Створення компонентів науково-навчального ІТ- середовища ВНЗ для аналізу і досліджень конкурентоспроможних матеріалів з наноелектроніки
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63493Ключові слова:
динамічна інтерпретація, брокер обробки, метамодель, метадані, інформаційні системи, консолідація даних, нанотехнологіїАнотація
Стаття присвячена розробці спеціалізованого ІТ-середовища університету та його компонентів для можливості подальшого аналізу даних та виконання досліджень щодо отриманих зразків різноманітних матеріалів, їх характеристик і технологічних параметрів режимів, при яких вони були отримані. Для цього були розроблені відповідні компоненти обробки та зберігання даних і знань, які використовують спеціальні нові компоненти - брокери обробки і управління, реєстрації, аналізу та обробки результатів, що базується на спеціалізованому сервері Impress і СУБД MongoDB, які включають програмні засоби для динамічного зв'язування компонентів і динамічної побудови метамоделей.
Сервер реєстрації, аналізу та обробки результатів використовується для динамічної інтерпретації стану даних. Для зберігання похідних даних технологічних експериментів та оброблених даних та знань використовуються розроблені БД, База знань та сховище даних. Важливою метою було надання доступу до цієї інформації численних науковців, аспірантів і магістрів, зважаючи на відсутність для них можливості бути присутніми безпосередньо в технологічній робочій зоні гермозону.
Посилання
Якименко Ю.И. Наноэлектроника: моногр. в 2 кн., кн. 2 Наноструктурированные материалы и функциональные устройства, / А.В. Богдан и др./ под общ.ред. акад. НАНУ Ю.И. Якименко. – Киев-София, Аверс, 2011. – 388с.
Метод динамической интепретации метамоделей в разработке прикладных информационных систем./ Стенин А.А., Тимошин Ю.А., Шемсединов Т.Г. - Материалы международной научно-практической конференции «Академическая наука – проблемы и достижения» -М.-2012. – с.186-192
Распределенная информационная среда роботизированного производства с динамическим связыванием компонентов на основе интерпретации метамодели./ Лисовиченко О.І., Тимошин Ю.А., Ткач М.М., Шемсединов Т.Г.- Bulgaria, Sofia, Technical University-Sofia,Bulgarian Journal for Engineering Design, issue 23, July 2014.-С.111-120.
Боркус В. Методы и инструменты интеграции корпоративных приложений: Отчет/ RC Group.– М.: RC Group, 2006.– 13 с.
Аткин А., Интеграция ИТ: основные понятия и технологии. 2009г.[Электронный ресурс].- http://www.citcity.ru
Створення науково-навчального ІТ- середовища ВНЗ з комплексної розробки та досліджень конкурентоспроможних технологій і матеріалів з наноелектроніки та нанотехнологій, науковий звіт № держреєстрації 0113U003351, 2014р., 216 стор.
Технология распределенной обработки данных и приложений с использованием динамически интерпретируемых метамоделей: зб. Адаптивные системы автоматического управления / Стенин А.А., Тимошин Ю.А., Шемсединов Т.Г., Мороз А.И. -2014.- №.1(24) .-С.128-138
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.