Математичне модулювання огинаючої ревербераційного процесу за допомогою алгоритму Шредера
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82382Ключові слова:
Ревербераційний процес, огинаюча Шредера, час ревербераціїАнотація
використовується при побудові огинаючої ревербераційного процесу. Ґрунтуючись на різні методи вимірювання була розроблена програма для моделювання процесу реверберації в закритому приміщенні та проведений модельний експеримент. Аналіз отриманих результатів показав, що огинаюча ревербераційного процесу, побудованого за методом зворотного інтегрування, має мінімальне середньоквадратичне відхилення від заданого експериментального спадання, а це означає, що використовуючи його можна отримати більш точне значення часу реверберації.
Посилання
[Электронный ресурс]. Режим доступа к материалу: http://www.gamedev.ru/community/rt_proc_sound/articles/rt_softsynth_basics?page=3
В.С.Дідковський, С.А.Луньова, О.В.Богданов Архітектурна акустика : навч.посіб. / В. С. Дідковський, С. А. Луньова, О. В. Богданов; за заг. ред. В. С. Дідковського. – К.: НТУУ «КПІ», 2012. – 384 с. : іл. – Бібліогр. : с.379-383.
M.R. Schroeder New Method of Measuring Reverberation Time // J. Acoust. Soc. Am. – 1965. – V. 37. – Issue 6. – р. 1187-1188..
M.Karjalainen Estimation of Modal Decay Parameters from Noisy Response Measurements / Karjalainen M., Ansalo P., Mäkivirta A., Peltonen T., Välimäki V. // JAES. – 2002. - V. 50. - р. 867-878.
ISO 3382-2-2008 Акустика. Измерение акустических параметров в помещениях. Часть 2. Время реверберации в обычных помещениях.
ДСН 3.3.6.037-99 Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.