Інформаційна база лінгвістичного процесора
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82390Ключові слова:
лінгвістичний процесор, індивідуальна мовна система, базова семантико-синтаксична структура, інформаційні природно-мовні технології, інформаційна база лінгвістичного процесораАнотація
У цій статті розглянуто деякі питання формування інформаційних природно-мовних технологій, зокрема особливості утворення допоміжної інформаційної бази лінгвістичного процесора, орієнтованої на аналіз довільних текстів.
Основою пропонованого дослідження постає інтеграційний підхід до структурного рівня мовної організації, запропонований на кафедрі ТК НТУУ «КПІ», що спирається на результати сучасних досліджень мовленнєвої діяльності людини у багатьох помежованих напрямах та знімає багато суперечностей класичної лінгвістики.
Такий підхід постає плодотворною платформою дослідження структурного рівня мовної організації: довільний текст визначається послідовністю однотипних структур, що є похідними від структурно-функціонального рівня нейроорганізації зорового тракту людини.
У першій частині окреслено етапи аналізу тексту на основі базової семантико-синтаксичної структури та моделі індивідуальної мовної системи.
У другій частині розглянуто особливості визначення комунікаційних складових і ситуаційних відношень та роль допоміжних засобів у цьому процесі, що важливо для представлення знань у вигляді зв’язної структури – бази знань.
Посилання
Астахова Л. И. Предложение и его членение/прагматика, семантика, синтаксис/ - Днепропетровский ГУ, 1992.
Kyslenko Yuriy I. Back to Basics of speech Activity, Biologically inspired Cognitive Architecture (2014) -№ 8. - С. 47 69.
Щерба Л.В. О трояком аспекте языковых явлений и эксперименте в языкознании. // Языковая система и речевая деятельность. – М., 1974.
Кисленко Ю.І. Архітектура мови (Лінгвістичне забезпечення інтелектуальних інтегрованих систем), Навчальний посібник, 1998, 343с.
Кисленко Ю.І. Від думки до знання (нейрофізіологічне підгрунтя) : Монографія. – Київ, Видавництво «Український літопис» . 2008.- 101 с.
Кисленко Ю.І., Черевко О.С. Категорії часу та простору в інформаційних природно-мовних технологіях //Адаптивні системи автоматичного управління -№18, 2011, С.62-70.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.