Аналіз розвитку сучасних технологій мобільного зв’язку
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82391Ключові слова:
технології, стандарти, протоколи мобільного зв’язку, мобільні мережі, стільниковий зв’язокАнотація
У роботі розглянуто та проведено аналіз методів побудови мобільного зв’язку різних поколінь. Показано розвиток стільникового зв’язку з аналогових пристроїв до цифрових. Послідовно описані чинники, що призвели до розвитку технологій, які були використані в певних поколіннях мобільного зв’язку. Наведено графіки та порівняльні таблиці, які наочно ілюструють певні тенденції та закономірности в процесі розвитку мобільного зв’язку кожного з поколінь. Спрогнозовано, яким чином будуть розвиватися мережі нового покоління 5G в найбільш розвинених країнах світу, та коли ці технології теоретично будут впроваджені на території України. Технології для мереж 5 покоління 5G станом на початок 2016 року перебувають у стані розробки. Основним розробником є компанія Huawei. Основним завданням для мереж п'ятого покоління стане розширення спектра використовуваних частот і збільшення ємності мереж. Очікується, що нова технологія вирішить задачу, над якою працюють всі оператори у світі, - підвищення ефективності мережевої інфраструктури.
Посилання
Тихвинский В.О., Терентьев С.В., Юрчук А.Б. Сети мобильной связи LTE. Технологии и архитектура – 2010.
Бабков В.Ю. Вознюк М.А. Михайлов П.А. Сети мобильной связи. Частотно-территориальное планирование – 2006.
Гельгор А.Л., Попов Е.А. Технология LTE мобильной передачи данных – 2011.
Кааранен Х., Ахтиайнен А. Сети UMTS. Архитектура, мобильность, сервисы. – 2007.
Рашич А.В. Сети беспроводного доступа WiMAX – 2011.
Карташевский В.Г. Сети подвижной связи – 2010.
Гепко И.А., Олейник В.Ф., Чайка Ю.Д., Бондаренко А.В. Современные беспроводные сети: перспективы развития – 2009.
Сюваткин В.С., WiMAX-технология беспроводной связи теоретические основы, стандарты, применение – 2005.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.