Огляд концепції мереж доставки контенту
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82392Ключові слова:
Мережі доставки контенту, CDN, маршрутизація запитівАнотація
У статті зроблено огляд основних принципів, на яких побудована технологія мереж доставки контенту (CDN). Головною ідею є доставка контенту, що користується попитом, до географічно розподілених реплік, які знаходяться в безпосередній близькості від кінцевих споживачів. Перенаправлення запиту до найоптимальнішої репліки здійснюється завдяки механізму маршрутизації, який здатен аналізувати завантаженість доступних реплік та приймати рішення на основі отриманих даних, а також перенаправляти кінцевого користувача до обраної репліки. Зважаючи на це, CDN вважається складною системою, що вимагає знань у багатьох галузях: кешування контенту, моніторинг трафіку Інтернет, перенаправлення запитів на різних рівнях протоколу зв’язку, балансування навантаження та інші (залежить від типу контенту, що поширюється). Накладання усвідомлення контенту при пошуку інформації створює нові можливості для покращення роботи комп’ютерних мереж.
Посилання
D.C.Verma Content Distribution Networks: An engineering approach / Wiley Inter-Science, 2002.
D.Florescu Database techniques for the worldwide web: A survey / D.Florescu, A.Y.Levy, A.O.Mendelzon, SIGMOD Record, 27(3):59–74, 1998.
K.S.Candan Enabling dynamic content caching for database-driven web sites / K.S.Candan, W.-S.Li, Q.Luo, W.-P.Hsiung, D.Agrawal, In Proc. of ACM/SIGMOD Conference 2001, Santa Barbare, California, USA, May 2001.
P.Subharthi Architectures for the future networks and the next generation Internet: A survey / P.Subharthi, P.Jianli, J.Raj, Computer Communications, 34: 2-42, 2011.
V.Jacobson Networking named content / V.Jacobson, D.K.Smetters, J.D.Thornton, M.F.Plass, N.Briggs, Communications of the ACM, 55: 117-124, 2012.
R.Goldman WSQ/DSQ: A practical approach for combined querying of databases and the web / R.Goldman, J.Widom, In SIGMOD Conference, pages 285–296, 2000.
D.Perino A Reality check for content centric networking / D.Perino, M.Varvello, ICN’11, August 19, Toronto, Ontario, Canada, 2011.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.