Підхід до вдосконалення методу Віоли - Джонса при вирішенні задач розпізнавання зображення
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82393Ключові слова:
метод Віоли - Джонса, бустинг, Adaboost, Waldboost, Soft cascade, псевдопозитивні результатиАнотація
У даній статті розглядаються варіанти щодо поліпшення швидкості обробки і розпізнавання обрисів обличчя на зображенні за методом Віоли - Джонса.
Основна увага приділяється розгляду різних методів «бустинга», використання яких дозволило б замінити або поліпшити стандартне рішення в методі Віоли- Джонса. Використавши нові технології, ми б прискорили обробку зображення за ознаками Хаара і спроміглись уникнути надлишків при проведенні обчислень.
Також, в статті було розглянуто питання про заміну способу навчання класифікатора. Поліпшений спосіб фільтрації дасть нам можливість побудувати більш надійний каскад, який буде давати меншу кількість хибнопозитивних результатів при обробці зображення.
Посилання
P. Viola and M.J. Jones. Rapid Object Detection using a Boosted Cascade of Simple Features.— 2001
J. Sochman, J. Matas. AdaBoost,— 2010
R. Rojas. AdaBoost and the super bowl of classifiers a tutorial introduction to adaptive boosting. — 2009
Schapire R.; Singer Y. Improved Boosting Algorithms Using Confidence-rated Predictions. CiteSeerX: 10.1.1.33.4002. — 1999 — P. 3 – 17.
J.Sochman, J.Matas. WaldBoost – Learning for Time Constrained Sequential Detection — 2010 — P. 7 – 17.
L.Bourdev, J.Brandt. Robust Object Detection via Soft Cascade. P. 2 – 5.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.