Моделювання впливу наномагнетиту на властивості біогенного гідроксиапатиту
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82395Ключові слова:
гідроксиапатит, наномагнетит, легування, мікроструктура, фазовий складАнотація
Метою даної роботи є дослідження, за допомогою моделювання, впливу феромагнітних домішок на фізико-хімічні параметри матеріалу, отриманого на основі біогенного гідроксиапатиту, легованого наномагнетитом. Умови проведення моделювання визначалися кількістю легувальних домішок, виходячи з медичного призначення створюваного матеріалу, і в дослідних зразках складала не більше 2% мас. Модель враховує обмеження того, що дослідні матеріали, які мають вигляд порошків та спресованих зразків, були отримані при температурі термообробки нижче точки Кюрі для оксиду заліза в різних газових середовищах.
Результати дослідження розчинності біологічних, синтетичних керамічних та цементних композитних гідроксиапатитних матеріалів свідчать про кращі властивості на 2, 5 та 7 добу спостереження. Матеріал продовжував втрачати масу з поступовим зниженням показників. Керамічний гідроксиапатит у динаміці також втрачав масу, хоча показники значно поступались на кожному терміні спостереження. Динаміка розчинення гідроксиапатиту була стабільною на 2, 5 та 7 добу спостереження, тим самим обумовлюючи швидкість резорбції. Для вивчення властивостей матеріалу було проведено моделювання зміни мікроструктури під час взаємодії з фізіологічним середовищем.
Посилання
Куда А.А. Исследование влияния наномагнетита на свойства in vitro биогенного гидроксиапатита. /А.А.Куда, О.Н.Отиченко, А.Р.Пархомей, Н.Д.Пинчук, И.В.Уварова // Журнал «Наносистемы, наноматериалы, нанотехнологии».К:НАНУ, 2013г.,т.11,№4,С.-797-804.
Крючков Ю.Н. Моделирование пористой структуры и массопереноса в порошковых проницаемых материалах с учетом нелинейных структурных эффектов. / Ю.Н. Крючков // Монография.К:НАНУ, 1996г.,С.-216.
Лобур М.В. Комп’ютерна графіка в САПР КОМПАС-3D. / М.В. Лобур // Львів:Львівська політехніка, 2012 р.,С.-232.
Толюпа С.В. Резонансні методи отримання і використання інформації в радіотехнології. / І.Р. Пархомей, В.А. Дружинін, В.С. Наконечний // Монографія. Видавництво „Логос” - К.ДУТ: 2013р.,146с.
Отиченко О.М. Вплив попередньої магнітної обробки на динаміку розчинності композиційного гідроксиапатитного матеріалу / О.М. Отиченко, Н.Д. Пінчук, О.Р. Пархомей та ін. // Журнал «Наноструктурное материаловедение». К.:НАНУ, 2014 р., №2, С. 45-52.
Отиченко О.М. Вплив фазового складу та дисперсності фаз на біохімічні властивості легованого наномагнетитом гідроксиапатиту / О.М. Отиченко, О.Р. Пархомей, І.В. Уварова // Журнал «Наноструктурное материаловедение». К.: НАНУ, 2015 р., №1, С. 86-92.
Уварова І.В., Максименко В.Б. Біосумісні матеріали для медичних виробів: навч. посібн. К.: КіМ, 2013, 231 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.