Обґрунтування параметрів антен систем автоматичного радіомоніторингу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82396Ключові слова:
hydroxyapatite, nanomagnetit, doping, in vitro, the microstructure, phase compositionефективна площа віддзеркалення, система керування антеною, антено-хвильова система, пеленгаційна помилка, інформаційна невизначеністьАнотація
Підвищення ефективності радіолокації радіолокаційних об’єктів зі штучно зниженою ефективною площею віддзеркалення у значній мірі ускладнюється інформаційною невизначеністю щодо параметрів руху об’єкту. В умовах неможливості усунення інформаційної невизначеності доцільно застосовувати засоби штучного інтелекту, які мають здатність накопичувати узагальнювати та використовувати знання з метою оптимізації керування. Для синтезу систем керування зі штучним інтелектом використовуються апарат нечіткої математики,в основі якого лежить теорія нечітких множин. Припустивши що система керування антени також працює в умовах неінформаційної невизначеності, можна провести її удосконалення. Оскільки для контуру керування антени важлива не стільки пеленгаційна помилка скільки швидкість її зміни у функції кутів пеленгу об’єкту – тобто крутизна пеленгаційної помилки – то для компенсації її впливу необхідне введення функції (програми) компенсації паразитного зворотного зв’язку. Крім функції врахування компенсації пеленгаційної помилки в антено-хвильових системах вводиться структурна компенсація, яка визначає зворотній знак паразитного зв’язку. Сполучення функціональної і структурної компенсації дозволяє забезпечити стійкий процес супроводження радіолокаційних об’єктів із допустимою динамічною помилкою тобто підвищити їх ефективність.
Посилання
Артемьев В.М. Основы автоматического управления систем радиоэлектронных средств. / Артемьев В.М., Яшулен Е.А. - М.: Воениздат, 1984. - 86 с.
Архангельский В.И. Системы фуцци-управления. / Архангельский В.И. - К.: «Техніка», 1997. - 98 с.
Воскресенский Д.И. Радиооптические антенные решетки. / Воскресенский Д.И., Гринев А.Ю., Воронин Е.Н. - М.: «Радио и связь», 1986. - 120 с.
Востриков А.К. Радиолокационные станции сопровождения цели и визирования./ Востриков А.К., Раинкин А.Н. - К.: КВЗРИУ, 1974. - 84 с.
Гирко В.Л. Теория электрических систем управления. /Гирко В.Л. - К.: «Лыбидь», 1990. - 168 с.
Вуд П. Анализ и проектирование зеркальных антенн. / Вуд П.; пер. с англ. - М.: «Радио и связь», 1984. - 202 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.