Адаптивні багатопозиційні системи радіолокації
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82397Ключові слова:
ефективна площа віддзеркалення, резонансне збудження кристалічної структури, радіопоглинаюче покриттяАнотація
Стаття присвячена розробці методів радіолокації повітряних об’єктів зі штучно зниженою ефективною площею віддзеркалення, застосування яких дозволяє підвищити ефективність функціонування РЛС, які засновані на фізичному принципі отримання радіолокаційної інформації про повітряний об’єкт за рахунок резонансного збудження внутрішньої структури радіопоглинаючого покриття літального апарату під час опромінення НВЧ електромагнітним полем. В роботі розглянуті методи, які можуть бути реалізовані на етапах виявлення і супроводження РЛС сучасних радіолокаційних об’єктів. Розроблені методи, на відмінність від існуючих, базуються на використанні можливості збудження радіопоглинаючих матеріалів за рахунок резонансної частотно-фазової взаємодії кристалічної структури з НВЧ сигналом опромінення в інтересах підвищення ефективності радіолокації радіолокаційних об’єктів зі штучно зниженою ЕПВ. Запропоновані методи можуть бути реалізовані на етапах виявлення і супроводження РЛС сучасних радіолокаційних об’єктів. З цією метою розроблені рекомендації щодо удосконалення основних систем РЛС.
Посилання
Радиолокационные системы дистанционного зондирования Земли. Учебное пособие для вузов / Кондратенков Г.С., Фролов А.Ю.// Радиовидение. — М.: «Радиотехника», 2005. — 368 с: ил. (Сер. Радиолокация).
Радиолокационные станции бокового обзора. /Реутов А.П., Михайлов Б.А., Кондратенков Г.С, Бойко Б.В.// - М.: Сов. радио, 1970.
Synthetic aperture radar system. /Harger R.O.// - New-York, London, Academic Press, 1970.
Обработка информации когерентными оптическими системами./ Кондратенков Г.С. - М.: Сов. радио, 1972.
Ультразвуковой спектроанализатор радиолокационных сигналов с использованием явления дифракции света на ультразвуковых волнах в прозрачной среде, возбуждаемых радиолокационными сигналами./Кондратенков Г.С.// Авторское свидетельство № 21080 заявлено 08.09.59 г.
Некоторые вопросы теории оптической обработки радиолокационных сигналов. /Кондратенков Г.С.// - Труды ВВИА им. Н.Е. Жуковского № 944, 1962.
Радиолокационные станции обзора Земли / Под. ред. Г.С. Кондратенкова. - М.: Радио и связь, 1983.
Разведывательно-ударные комплексы и радиолокационные системы наблюдения земной поверхности. /Саблин В.Н. - М.: Радиотехника, 2002.
Микроволновая аппаратура дистанционного зондирования поверхности Земли и атмосферы. Радиолокаторы с синтезированной апертурой антенны. /Неронский Л.Б., Михайлов В.Ф., Брагин К.В. - СПб.: Санкт-Петербургский государственный университет аэрокосмического приборостроения, 1999.
Основы радиоэлектронной борьбы. /Вакин С.А., Шустов Л.Н. — М.: ВВИА им. Н.Е. Жуковского, 1998.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.