Модальний синтез критерію оцінки дій льотчика в режимах стабілізації руху літального апарату
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.28.2016.82402Ключові слова:
літальний апарат, стабілізація руху, квадратичний критерій, модальний синтезАнотація
У даній статті запропоновано метод модального синтезу квадратичного критерію оцінки дій льотчика в режимах стабілізації руху літального апарата. Дії льотчика, що стабілізують заданий програмний рух літального апарату, ототожнюються з дією деякою оптимальною замкненою системою управління. Критерій якості при синтезі такої системи стає ідентичним критерієм оцінки дій льотчика при наявності відхилень від програмного руху, причому для аналітичного рішення задачі синтезу обраний квадратичний функціонал. Сама ж задача синтезу критерію оцінювання дій льотчика в режимах стабілізації руху літального апарату полягає в знаходженні коефіцієнтів квадратичного функціоналу на основі обраного спектра коренів, що забезпечують задані динамічні властивості замкненої системи.
Запропонований критерій може повною мірою використовуватися для оцінки якості роботи автопілотів літальних апаратів. У разі великої розмірності для визначення вагових значень критерію оцінки запропонований метод невизначених коефіцієнтів.
Посилання
Атанс М. Оптимальное управление / М. Атанс, П. Фалб. – М.: Машиностроение, 1968. – 764с.
Красовский Н.Н. Проблемы стабилизации управляемых движений / Н.Н. Красовский. –М.: Наука, 1987. – 235 с.
Летов А.М. Динамика полета и управление / А.М.Летов –М.: Наука, 1969
Красовский А.А. Справочник по теории автоматического управления / А.А. Красовский –М.: Наука, 1987.
Квакернаак Х. Линейные оптимальные системы управления / Х.Квакернаак, Р. Сиван. – М.: Мир, 1977. – 670с.
Мишин А.П. Высшая алгебра / А.П.Мишин, И.В.Проскуряков.—М.: Государственное издательство физико-математической литературы, 1962. – с. 300.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.