Збільшення ефективності процесу діяльності на основі Process Mining
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92162Ключові слова:
Process Mining, мережа Петрі, моделювання складних систем, розподіл ресурсівАнотація
Розглянуто задачу отримання актуальної моделі процесу діяльності у вигляді мережі Петрі, її аналізу та побудови ефективного розподілу ресурсів для реалізації цього процесу .
Сучасні інформаційні системи підтримки процесів діяльності в більшості своїй забезпечені журналами реєстрації подій. В журналах інформація автоматично зберігається і може бути використана для отримання актуальних знань про процеси діяльності. Пропонується використати Process Mining для виявлення процесів а також перевірки відповідності, виявлення відхилень, та надання рекомендацій що до підвищення ефективності процесів.
Виявлено основні проблеми в області Process Mining. Розглянемо задачу побудови актуальної моделі процесу діяльності, ідентифікації її параметрів та надання рекомендації що до покращення параметрів процесу. Апаратом дослідження обрано модель у формі мережі Петрі. Запропоновано два актуальних критерії покращення процесу діяльності: зменшення вартості виконання процесу та зменшення залучення більш кваліфікованих ресурсів (при обмеженні на вартість).
В результаті створюється актуальна модель для діагностики процесів діяльності складної організаційної системи та збільшення ефективності розподілу людських ресурсів для різних вхідних потоків.
Посилання
Van der Aalst, W. M. P. 2011. Process Mining: Discovery, Conformance and Enhancement of Business Processes, (1st Edition) Berlin; Heidelberg: Springer.
Котов, В. Е. Сети Петри / В. Е. Котов. – М.: Наука, 1984. – 160 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.