Прихована марківська модель надійності виробничної системи
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92185Ключові слова:
система оперативного управління, гнучка виробнича система, прихована марківська модель, надійність, управлінняАнотація
В роботі розглядається проблема моделювання гнучкої виробничої системи з точки зору надійності її складових, що впливає на якість управління системою за умови застосування системи оперативного управління з синхронною моделлю.
Запропонована модель надійності гнучкої виробничої системи на базі математичного апарату прихованих марківських моделей. Розглянуті проблеми управління виробничими системами, що можна вирішувати з застосуванням запропонованої моделі, які пов’язані як з виникненням нештатних ситуацій обладнання ГВС, так і обладнання інформаційної підсистеми СОУ ГВС.
Посилання
Система оперативного контролю виробництва з дублюючою синхронною моделлю / Дзінько Р.І., Лісовиченко О.І. // Міжвідомчий науково-технічний збірник “Адаптивні системи автоматичного управління”. – 2013. – №1(22). – С. 10–16.
Підхід до вирішення задачі оперативного управління в гнучких виробничих системах в умовах невизначеностей / Дзінько Р.І., Лісовиченко О.І. // Міжвідомчий науково-технічний збірник “Адаптивні системи автоматичного управління”. – 2015. – №2(27). – С. 51–55.
L. Rabiner. A tutorial on hidden markov models and selected applications in speech recognition. Proceedings of IEEE, 1989.
Суботін С.О. Подання й обробка знань у системах штучного інтелекту та підтримки прийняття рішень: Навчальний посібник. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. - 341 c.
Підвищення відмовостійкості функціонування гнучких виробничих систем за допомогою прихованих марківських моделей / Дзінько Р.І., Лісовиченко О.І. // Міжвідомчий науково-технічний збірник “Адаптивні системи автоматичного управління”. – 2013. – №2(23). – С. 18–22.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.