Математичне моделювання парового котла для задач енергозберігаючого керування
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92673Ключові слова:
паровий котел, математичне моделювання, енергетичні втрати, енергозбереження, автоматизована система керуванняАнотація
У статті наведено основні математичні моделі парового котла теплових електростанцій, необхідні для рішення задач енергозберігаючого керування. Показано вплив теплових втрат, втрат при спалюванні палива та гідроаеродинамічних втрат на ефективність роботи котла. Показано загальний принцип формування еталонної моделі котла та основні напрямки зниження втрат енергії в котлах теплових електростанцій.
Посилання
Automation heat energy installation heat and atomic power plant. / Duel M.A., Shelepov I.G.// -Kharkov, 2007. -312 p.
Energetichna strategIya UkraYini na perIod do 2030 roku// InformatsIyno-analItichniy vIsnik «VIdomostI MInIsterstva paliva ta energetiki UkraYini». SpetsIalniy vipusk. –2006. –113 s.
Model energeticheskih poter v kotle teplovyih elektrostantsiy i vozmozhnyie puti ih minimizatsii / Kanyuk G.I., Mezerya A.Yu., Laptinova E.V. // AdaptivnI sistemi avtomatichnogo keruvannya. MIzhvIdomchiy naukovo-tehnIchniy zbIrnik. –KiYiv: NTUU “KPYi”. –#2(27) –2015. –S. 79-82. ISSN 1560-8956.
Normativnyiy metod. Gidravlicheskiy raschet kotelnyih agregatov. –M.: Energiya. –1978.
Normativnyiy metod. Teplovoy raschet kotelnyih agregatov. –M. –1973.
Normativnyiy metod. Aerodinamicheskie raschetyi kotelnyih ustanovok / pod redaktsiey Mochana S.I. –M. –1977.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.