Мережі доставки контенту
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92675Ключові слова:
Мережі доставки контенту, CDN, маршрутизація запитівАнотація
Об’єктом дослідження є система доставки контенту в мережі. У статті зроблено огляд основних принципів, на яких побудована технологія мереж доставки контенту (CDN). Їй притаманні певні обмеження. Так оренда послуг комерційних мереж є занадто високою, а підтримка працездатності академічних мереж лягає на плечі, власне, замовників послуги доставки контенту.
Метою роботи є зниження вартості послуг доставки контенту та підтримки мережі розповсюдження контенту. Для досягнення мети пропонується розподілена архітектура мережі, яка використовує звичайних інтернет-користувачів для створення глобальної мережі CDN, що суттєво сприяє оптимізації та прискоренню веб-додатків без внесення значних початкових інвестицій. Успішність всієї системи DCDN базується на розробленому ефективному алгоритмі переадресації запитів, що виконується на локальних серверах.
Проведено порівняльний аналіз трьох моделей розповсюдження контенту: клієнт-серверної, CDN та CCN. Отримані дані показали, що використання CDN для поширення контенту забезпечує чудову масштабованість, крім того забезпечується доступність сервісу за рахунок існування резервних серверів. Іншою перевагою є високий рівень контролю за якістю послуг, що надаються. Архітектура DCDN, що пропонується, дає можливість зниження цін на послуги доставки контенту у порівнянні з комерційними CDN, причому ефективність поширення контенту може лишатися на тому ж рівні.
Посилання
D.C.Verma Content Distribution Networks: An engineering approach / Wiley Inter-Science, 2002.
R.Buyya Content Delivery Networks / Springer-Verlag Berlin Heidelberg, 2008.
Т.А.Ліхоузова Огляд концепції мереж доставки контенту // Т.А.Ліхоузова, П.В.Чумаченко / Міжвідомчий науково-технічний збірник «Адаптивні системи автоматичного управління» № 1(28), 2016 – с.67-75
Б. Годфрі. Балансування навантаження у динамічних P2P системах / Б. Годфрі, С. Сурана, Р. Карп, Й. Стойка / Двадцять третя щорічна Спільна Конференція IEEE комп'ютерних та комунікаційних товариств, 2253-2262, березень 2004.
K.S.Candan Enabling dynamic content caching for database-driven web sites / K.S.Candan, W.-S.Li, Q.Luo, W.-P.Hsiung, D.Agrawal, In Proc. of ACM/SIGMOD Conference 2001, Santa Barbare, California, USA, May 2001.
Т.А.Ліхоузова Мережі доставки контенту // Т.А.Ліхоузова, П.В.Чумаченко / XI Международная научно-практическая конференция «Научная индустрия европейского континента – 2015» 22-30.11.2015, Прага, Чехия – c.92-94
П.Фаратін. Взаємозв`язок диференціацій: Перспективи двосторонніх ринків / П.Фаратін, Т.Вілкенін / Конференція HotNets-V, Ірвін, Каліфорнія, США, листопад 2006.
П. Джонсон Дослідження корпоративної стратегії / П. Джонсон, М. Шулес, Г. Вітінгтон / Financial Times Prentice Hall, 2005г. – 57-93с.
Т.А.Ліхоузова Оцінка якості передачі мови в IP-телефонії / Т.А.Ліхоузова, К.М.Носенко // Міжвідомчий науково-технічний збірник «Адаптивні системи автоматичного управління» № 2(27), 2015 – с.74-79
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.