Модель відношення для природно-мовної бази знань
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92679Ключові слова:
природна мова, база знань, відношення, квант знаньАнотація
У даній статті описано структуру об'єкта, здатного зберігати інформацію про відношення між окремими базовими семантико-синтаксичними структурами в рамках природно-мовної бази знань.
Перша частина статті присвячена аналізу відношень в природній мові і визначенню їх загальних властивостей. Особлива увага приділяється визначенню доцільності використання цих властивостей при моделюванні відношень як окремих компонентів бази знань.
Друга частина статті описує представлення сукупності отриманих властивостей у вигляді штучної структури, придатної для використання у реляційній базі даних, і визначення її обмежень.
Отримана структура завершує загальну модель природно-мовної бази знань і, таким чином, дозволяє втілити завершену архітектуру у вигляді програмного продукту, на основі якого можливо перевірити її основні функції і визначити межі її застосування для вирішення більш складних завдань.
Посилання
Кисленко Ю. И. От мысли к знанию (нейрофизиологические основания) - монография / Ю.И. Кисленко – К.: «Український літопис», 2008 – 102 стр.
Kyslenko Y. Cognitive architecture of speech activity and modelling thereof / Y. Kyslenko, D. Sergeiev. // Biologically Inspired Cognitive Architectures. – 2015. – №12. – С. 134–143.
Щерба Л.В. Языковая система и речевая деятельность / Л.В. Щерба. – Л.: Наука, 1974.
Zeki, S. (1992). A visual image in mind and brain: collection of papers. The World of Science, 11(12), 33–41.
Гвоздев А. Н. Формирование у детей грамматического строя русского языка / А. Н. Гвоздев. – Москва: АПН, 1949.
Сергеєв Д.С. (2014). Комп'ютерна оболонка природно-мовної бази знань (магістерська дисертація) / Д.Сергеєв. – Київ: НТУУ "КПІ", 2014.
Кисленко Ю. І. Структурний підхід до пошуку природно-мовної інформації / Ю. І. Кисленко, Д. С. Сергеєв. // Радіоелектроніка та інформатика. – 2015. – №3. – С. 45–49.
Кисленко Ю.І., Черевко О.С. Категорії часу та простору в інформаційних природно-мовних технологіях. — Автоматичні системи автоматичного управління.— 2011. — №13(38).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.