Синтез оптимальної системи променевого наведення снаряда
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.29.2016.92680Ключові слова:
функція Ляпунова, рівняння Ріккати, оптимальна система, система променевого наведення снарядаАнотація
У цій статті синтез оптимальної системи променевого наведення снаряда здійснюється методом динамічного програмування з використанням функції Ляпунова. У загальному випадку, при виборі допоміжної функції у вигляді квадратичної форми. завдання оптимізації зводиться до відомої задачі АКОР (завдання аналітичного конструювання оптимальних регуляторів), яка вирішується на основі нелінійного рівняння Ріккати, рішення якого, як правило, можна отримати тільки на основі відомих чисельних процедур. Через метод динамічного програмування з використанням функції Ляпунова було отримано точний аналітичний вираз для оптимального рівняння. Відповідне значення допоміжної функції можна вибрати із заданих динамічних властивостей системи управління запропонованим авторами методом. Реалізоване таким чином оптимальне управління забезпечує стійкий рух снаряда у рівносигнальній зоні наведення.
Посилання
Кочетков В.Т. Теория систем телеуправления и самонаведения ракет / В.Т. Кочетков, А.М. Половко. – М.: Наука, 1964. – 536с.
Моисеев В.С. Основы теории применения управляемых артиллерийских снарядов / В.С. Моисеев, А.Н. Козар. - Казанское высшее артиллерийское командное училище (военный институт) им. маршала артиллерии М.Н.Чистякова, 2004. - 352с.
Дмитриевский А.А.Внешняя балистика.-М.:Машиностроение, 1979. - 479с.
Стенин А.А. Анализ проблемы синтеза систем управления нелинейными динамическими объектами. . / А.А. Стенин, В.П. Пасько, Е.Ю. Мелкумян, М.А. Солдатова // Міжвідомчий науково-технічний збір
Беллман Р. Динамическое программирование. — М.: Изд-во иностранной литературы, 1960.
Н.Руш, П. Абетс, М. Лалуа. Прямой метод Ляпунова в теории устойчивости. — Москва: Мир, 1980,300 с.
Фельдман Л.П. Чисельні методи в інформатиці / Л.П. Фельдман, А.І.Петренко, О.А.Дмитрієва.- К.: Видавнича група BHV, 2006. -480 стр.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.