Розробка підходів щодо використання побічних ефектів, які виникають внаслідок опромінення резонансним НВЧ-сигналом покриттів літальних апаратів

Автор(и)

  • Ігор Ростиславович Пархомей НТУ України “КПІ”,

DOI:

https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30706

Ключові слова:

ентальпія, радіопоглинаюче покриття, радіолокаційна інформація, резонанс, сигнал

Анотація

За допомогою запропонованої в статті підходу можуть бути дослідженні перспективні способи отримання інформації про сучасні літальні апарати. Сучасна техніка створюється з використанням неметалічних матеріалів у своєї конструкції. Це зрозуміло за рядом причин, основною з яких є кращі характеристики речовин, що використовуються. Існуючі підходи щодо отримання радіолокаційної інформації про такі об’єкти є непідходящими оскільки вони засновані на використанні ефектів, що протікають в металах під час їх опромінення електромагнітним НВЧ полем. Проблемою є створення умов щодо дистанційної тимчасової зміни провідних властивостей для використання викликаних ефектів у існуючих способах радіолокації.

Тенденція розвитку сучасних літальних засобів полягає у використанні неметалічних композитних матеріалів у конструкції планеру. Цей напрямок суттєво знижує можливості існуючих радіолокаційних засобів по виявленню та супроводженню таких літальних апаратів. Основний недолік існуючих метолів локації літальних апаратів полягає у використанні принципу „потужного сигналу”, тобто збільшенні потужності випроміненого зондуючого сигналу для підвищення рівня віддзеркаленого від повітряного об’єкту радіолокаційного сигналу і покращення прийомних характеристик РЛС виявлення. 

Біографія автора

Ігор Ростиславович Пархомей, НТУ України “КПІ”

к.т.н., доцент, доцент кафедри технічної кібернетики

Посилання

Солонніков В.Г., Рукосуєв В.В. Узагальнення результатів експериментальних досліджень щодо визначення фазових умов резонансного збудження радіопоглинаючих діелектриків. – К.: Зб. наук. пр. ННДЦ ОТ. – №1(30), 2006 р. – С.130 -136.

Баскаков С.И. Радиотехнические цепи и сигналы. – М.: Высшая школа, 1983. – 536с.

Ван-Драйст. Проблемы аэродинамического нагрева // Вопросы техники. – 1987. – №5. – С. 23 – 30.

Копытов М.И. РЛС. – М.: Машиностроение, 1970. – 366с.

Ванечев А.П. Приближенный метод расчета задачи теплопроводности // Труды МАП. – 1987. – №25. – С. 111 – 120.

Авдуевский В.С. Основы теплопередачи в авиационной технике. – М.: Госиздат, 1980. – 286с.

Болховишинов В.Ф. Конструкция и эффективность летательных аппаратов // Труды ВВИА им. Жуковского. – 1992. – №5.

##submission.downloads##

Опубліковано

2012-11-23